Warsztaty z Zagrodzie Edukacyjnej

Zagroda Edukacyjna

Nasza zagroda edukacyjna to miejsce stworzone z myślą o dzieciach, ich marzeniach i potrzebach! Sprawdź więcej

Zagroda Edukacyjna

Nasza Zagroda Edukacyjna to miejsce stworzone dla dzieci: mogą tu odpocząć na łonie natury i czynnie poznać dawne tradycje gospodarskie.

Przy urządzaniu zagrody postawiliśmy przede wszystkim na polską tradycję, ozdabiając nasze otoczenie rodzimymi gatunkami drzew, krzewów i kwiatów.

Mamy kadrę z doskonałym przygotowaniem rolniczym, turystycznym, pedagogicznym i psychologicznym. Staramy się w ciekawy sposób przybliżyć dzieciom polska wieś, jej tradycje i życie zgodne z rytmem natury. Zwracamy szczególną uwagę na dziedzictwo i walory historyczno-krajobrazowe Beskidu Wyspowego. Chcemy ocalić od zapomnienia stare urządzenia służące do obróbki zboża, dlatego stworzyliśmy przydomowy skansen żaren, młynków, wialni, szafarni i sąsieków.
 

Oferta przygotowanych przez nas zajęć skierowana jest przede wszystkim do dzieci młodszych, tj. przedszkoli i klas od 1-3. W oparciu o tradycje gospodarstwa i wykorzystując jego piękne położenie i plony (łąki, pola, sady, las, potok, „paryje”, produkt regionalny „Suska Sechlońska”), opracowaliśmy 5 programów podstawowych, które mogą być uzupełnione o dodatkowe atrakcje:


– „Polską miedzą wędrowała, SUSKĄ SECHLOŃSKĄ została.”

-„ Jak zostać sadownikiem?”
-„ Tajemnice lasu. Skąd płynie woda w potoku?”
-„ Chleb, mąka … A skąd one?”
-„ W koziej zagrodzie.”